verlijmd, wildverband
Foto's: © Bart Gosselin
Residentie ‘Orion’ aan de stadsrand van Dendermonde is beeldbepalend





Verder zocht de architect naar een speciale invulling om het geheel een luxueuze uitstraling te geven, zonder te hard te contrasteren in kleur met de steen zelf. Zo kwamen de champagne-kleurige profielen in geanodiseerd aluminium naar voren als ideale match met de groen-grijze Hand-Made linea 7036.

UNIFORMITEIT DANKZIJ STEENSTRIPS
Rombout Senepart: “Voor ons waren het uitwerken van alle overkragingen visueel in dezelfde steen erg belangrijk om uniformiteit in het gebouw te behouden. De sculptuur of de volumewerking van de architectuur komt zo maximaal tot zijn recht.
Technisch was dit met een aantal sterk uitkragende volumes mogelijk door de stenen te gaan verzagen in steenstrips die de belasting verlichten. Op deze manier ontstond een erg sprekend geheel en een mooie referentie voor alle betrokken partijen.”


Met de ontwikkelingen in het Spoorzonegebied in Delft ontstaat een nieuwe woonwijk: Nieuw Delft. Eén van de buurten in Nieuw Delft is de Coendersbuurt, gekenmerkt door kleinschaligheid, een beschut woonklimaat en typisch Delftse straatjes met rijwoningen.